Závody
Pořádáme závody po celé České republice

Jaké závody pořádáme

Jsme hrdí na to, co děláme, a rádi s vámi sdílíme naši vášeň pro dračí lodě. Pravidelně pořádáme závody po celé České republice, kde se posádky utkávají v závodech na krátkých a dlouhých tratích. Pořádáme jak funové závody, tak i sportovní festivaly. Ale nekončíme jen u českých hranic. Spolupořádáme také velké festivaly a závody na Slovensku, kde se setkávají týmy z různých zemí, aby ukázaly svou sílu a dovednosti na vodě. Jedním ze speciálních závodů je halový pohár, který se koná jednou do roka na bazénech. Tato jedinečná událost nabízí unikátní závodní atmosféru v uzavřeném prostoru, kde se posádky mohou utkat o vítězství za jiných podmínek. Přijďte se k nám připojit a zažijte s námi nezapomenutelné okamžiky na vodě!

Jak to probíhá

 1. Vyberou se posádkové listy
 2. Porada kapitánů
 3. Zopakují se pravidla
 4. Odjedou se krátké tratě
 5. Krátká pauza
 6. Odjedou se dlouhé tratě
 7. Vyhlášení vítězů

Délky tratí

 • 200m
 • 500m
 • 1.000m
 • 2.000m
 • 10.000m

Na našich závodech nejběžněji jezdíme 200m a 1km nebo 2km

Kategorie

 • SPORT - profesionální posádky, které pravidelně trénují
 • FUN - amatérské posádky, které se sejdou párkrát do roka
 • JUNIOR - členové posádky mohou mít maximálně 18 let
 • MASTERS - věkové kategorie 40+, 50+, 60+
 • OPEN - posádka bez omezení věku a pohlaví
 • MIX - v posádce musí být minimálně 4 / 8 pádlujících žen (DL10 / DL20)
 • WOMEN - čistě ženská posádka

Naše závody

Halový pohár dračích lodí

Leden

Halový pohár na dračích lodích představuje jedinečný závodní zážitek, který se odehrává v prostředí plaveckého bazénu. Tato výjimečná událost přináší do světa dračích lodí nový rozměr, kdy se posádky utkávají ve vzrušujícím závodě tzv. "přetahování".
Ve vodním bazénu se závodníci přetlačují na dračí lodi, přičemž jedna posádka musí svým pádlováním přetlačit protivníka. To nejen poskytuje úžasný pohled na boj síly a dovedností, ale také vytváří atmosféru napětí a soutěže. Tato disciplína je extrémně fyzicky náročná.

Fotka z halového poháru, kde pádlují lidé na vodě v bazéně

MDL na Svratce memoriál M. Konvaliny

Květen

MDL představuje první závody na krátké trati v každé nové sezóně a zároveň je věnován jako memoriál na počest Michala Konvaliny (našeho kamaráda, závodníka a spolupořadatele). Tato událost se odehrává na řece Svratce v Brně, kde se týmy na malých dračích lodích utkávají v závodě na 100 a 1000m.
MDL není pouze o sportu, ale také o uctění památky Michala Konvaliny. Závody na malých dračích lodích na řece přinášejí do sezóny po zimě soutěžního ducha, ale také uctění a respektu vůči jednomu z významných osobností tohoto sportu.

Břeclavský drak

Červen

Společně s SVK Břeclav pořádáme každoroční závody - Břeclavský Drak! Tato událost má speciální kouzlo, které oslovuje nejen závodníky, ale i všechny diváky.

Brněnský festival dračích lodí

Červen

Brněnský festival dračích lodí patří mezi největší sportovní akce tohoto druhu na Moravě. Jde o prestižní událost, která je zároveň součástí Českého poháru dračích lodí. Každoročně se koná na přehradě v Brně a přináší nejen vzrušující závody, ale i skvělou diváckou atmosféru.

Olšovec OPEN

Červenec

Olšovec OPEN je závod, který se odehrává na malebném rybníku Olšovec. Většinou probíhá v půlce prázdnin, takže se tam schází všechny týmy po letních dovolených nebo odpočinkových obdobích.
Tato událost nabízí nejen závody, ale také super večerní program v letním kině. Pro ty, kteří si chtějí prodloužit zážitek, je k dispozici ubytování v kempu hned vedle. To poskytuje skvělou příležitost pro posádky na posílení týmového ducha a vytváření společných zážitků. Olšovec OPEN je nejen o závodech, ale i o vytváření nezapomenutelných chvil s týmem a přáteli.

dračí lodě připravené na start závodu

Festival DL Slezská Harta

Srpen

Je to největší festival dračích lodí u nás! Jsme hrdí spolupořadatelé této třídenní události, kde se každý rok setkáváme s vášní pro dračí lodě. Každý den festivalu nabízí vzrušující závody, kde týmy soutěží nejen o výhru, ale také o nejlepší kostým posádky. Ale to není vše! Kromě napínavých závodů můžete očekávat pestrou škálu doprovodných aktivit a zábavy. Večerní hodiny přinášejí letní kino pod hvězdami, energické hudební sety od DJ i živou hudbu od kapel, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru pod širým nebem.
Festival Slezská Harta není jen o závodech, je to celkový zážitek, který spojuje nadšení pro dračí lodě, společenské aktivity a kvalitní zábavu.

Křetínka CUP

Srpen

Křetína Cup je závodní událost s dlouholetou tradicí, kde se na velkých dračích lodích utkávají týmy ze širokého okolí. Tato akce, která se koná na krásné vodní nádrži Letovice, přiláká každý rok spoustu týmů a fanoušků.
Křetína Cup není pouze o závodech, ale také o skvělé atmosféře po závodech. Večerní program doprovázený úžasnou atmosférou na závodišti vytváří nezapomenutelné zážiky. Před pandemií byl Křetína Cup velkým festivalem, a my se těšíme, až z něj opět uděláme velkou společenskou akci!

Strakonický drak

Září

Strakonický drak je každoročním závodem, který se koná v malebném českém městě Strakonice. Závody jsou pojaty v duchu strakonického dudáka, který představuje charakteristickou postavu tohoto města. Účastníci soutěží na krátké i dlouhé trati a diváci mohou sledovat závodní momenty přímo z mostu, který poskytuje úchvatný výhled na celou dráhu.

Prestige CUP

Říjen

Prestige CUP je každoročním vrcholem, který uzavírá sezónu dračích lodí. Tyto poslední závody nejen ukončují ročník, ale také přináší vyhlášení poháru Torrsen CUP. Akce se koná na Loděnici Dračích lodí Brno u Jundrovského mostu, kde se setkávají týmya diváci s vášní pro dračích lodí.

Nadační závody

VODICÍ PES na dračích lodích

Červen

Jsme hrdí na to, že můžeme přispět k dobré věci. Spolupořádáme charitativní závody na podporu spolku Vodící Pes z.s., která poskytuje výcvik a podporu vodícím psům pro osoby se zrakovým postižením. Tyto závody nejsou pouze o soutěžení, ale také o srdci a společném úsilím pro větší smysl. Každý krok a pádlování přináší pomoc a podporu těm, kteří potřebují vodícího psa jako svého neocenitelného průvodce.

Modrý hroch na dračí lodi

Červen

Jako další spolupořádáme charitativní závody na podporu nadačního fondu Modrý Hroch, který se věnuje pomoci dětem po těžkých úrazech a dětem s těžkým fyzickým handicapem. Tyto závody jsou více než jen sportovní akcí – jsou to kroky k tomu, abychom společně mohli pomoci dětem překonat výzvy, kterým čelí. Každý závod přináší podporu a finanční prostředky pro Modrého hrocha, aby mohli pokračovat ve své vzácné práci.

Termínovka

Celou termínovou listinu na aktuální rok najdete na stránkách dragonboatsport.cz

logo Dragonboatsport